Öğretim Ücretleri

lefkosadestek

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi hem uluslararası hem de KKTC vatandaşı öğrencilerine birçok burs ve indirim olanağı sunmaktadır. Avantajlı seçenekler sayesinde öğrenciler diğer farklı indirimlerden de yararlanmaktadırlar.

BAŞARIYI ÖDÜLLENDİREN VE ÖZENDİREN BURSLAR

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi öğrencileri için ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarında pek çok burs ve indirim olanağı sunar. Bu burslar normal eğitim süresince koşulsuz ve kesintisiz olarak devam eder.

Kesintisiz Burs Uygulaması: Akademik burslar, İngilizce hazırlık gerektiren programlarda bir yıl hazırlık programını kapsamak koşuluyla öğrencinin kayıtlı olduğu programın normal eğitim süresi kadardır. Normal eğitim süresi içerisinde akademik başarı notuna bağlı olarak öğrencinin bursu kesilmez.

Tüm Programlar İçin Geçerli Burs ve İndirimler:

ÖZEL ÖĞRENCİ PAKET İNDİRİMİ

Özel Öğrenci olarak kayıtlı öğrenciler %50 eğitim öğretim indiriminden faydalanacaklardır.

AİLE İNDİRİMİ

OKKÜ’de aynı anda birden çok sayıda kardeş, eş ve ebeveyn’in kayıtlı öğrenci olarak yer alması önlisans ve lisans eğitimlerini OKKÜ’de sürdürdüğü süre boyunca ilk kayıtta yapılan %25 eğitim ücreti indirimi yanında ayrı ayrı her kayda + %10 eğitim ücreti indirimi sağlanır. Bu indirim kişilerin aynı anda eğitimlerini OKKÜ’de sürdürdüğü sürece geçerlidir.

Eğitim Ücreti Gecikme Uygulaması

  • %3 : Dönem içinde aylık taksitinin son ödeme günü geçmesi durumunda (taksit başı) ve yaz okulu ücreti gecikmelerine uygulanır.

  • %5: Bir önceki dönemden kalan borca uygulanır.

  • %10: Dönemlik harcından fazla borcu bulunan ve bir önceki seneden kalan borca uygulanır.

SPORCU BURSU

Sporcu Bursu, OKKÜ’nün kurmuş olduğu spor takımlarına kabulü olan ve OKKÜ Spor Birliği adına yarışan öğrenciler hazırlık okulu, önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine Üniversite İdaresince tarafından belirlenen oranda tanınan burstan yararlanabilmektedir.

AKADEMİK BAŞARI BURSLARI

OKKÜ’de minimum iki sömestr eğitim öğretimgörmüş, kayıtlı oldukları dönemin tam ders yükünü alıp başarı göstermiş ve gelinen son döneminde en az 3.50 dönem ortalaması (GPA) ve aynı zamanda 3.00 genel not ortalaması (CGPA) elde etmiş öğrenciler belirlenen Akademik Başarı İndirimi elde ederler.

Belirlenen indirim yukarıda belirtilen başarı kriterlerinin sağlanmasının ardından gelen dönem için uygulanır.

  Dönem Ortalaması

İndirim Oranı

3.50 – 3.64

%25

3.65 – 3.79

%50

 3.80 – 4.00

%75

Not: Akademik başarı bursu, öğrencinin yararlandığı başka indirim veya burs var ise onun üzerine eklenir.

KKTC UYRUKLU ÖĞRENCİ

ÜCRET

50%

60%

75%

100%

HAZIRLIK

₺24.000

₺12.000

₺9.600

₺6.000

₺0,00

LİSANS

₺24.000

₺12.000

₺9.600

₺6.000

₺0,00