Rektörün Mesajı

remziye terkanOnbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi 2020-2021 ikinci akademik yılına donanımlı ve dinamik kadrosu ile başlamıştır ve güçlü adımlarla ileriye yürümeyi ilke edinmiş bir üniversitedir. Üniversitemizin tüm bölümleri en güncel ve küresel ders içerikleri ile gençlerimize hizmet vermeyi ve onları en başarılı pozisyonlarda geleceğe hazırlamayı hedeflemiştir. Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi, öncelikle, gençlerimizi, günümüz rekabet ortamında başarılı, ilerikçi, iletişim becerilerine, takım çalışmalarına ve liderlik özelliklerine tam anlamıyla hakim, özgüveni yüksek girişimci bireyler olarak hazırlamayı amaçlamıştır.

Ayrıca, dijitalleşme ve inovasyon çerçevesinde üretim, gelişim ve değişimin süratle yol alması, teknolojinin hızıyla rekabet şartlarını zorlaması, kurumsal imajı sağlamak için sağlam bir mücadele gerektirmekte dolayısı ile de bireyleri doğru bir kimlik imajına sahip olmaya itmektedir. Üniversitemiz bunun için de donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemiştir. Şeffaflık ve bağın ön plana çıktığı çağımızda insanı hedefe alarak dijital dünyaya odaklı ve insan odaklı eğitim yönetimi uygulayan üniversitemiz, gençlerimizin kişisel markalarını oluşturmalarına olanak sağlamaktadır.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi tüm fakülte ve bölümleri ile farklı bilim dallarından da faydalanarak, öğretim üyelerimizin kontrolünde araştırma projeleri yürütmektedir. Tüm derslerimiz hem teorik hem de pratik olarak öğrencilerimize verilmektedir. Öğrencilerimiz, üniversitemiz bünyesinde uygulama, eğitimlerini tamamlamadan önce de farklı iş alanlarında staj yapma olanağı sağlanmaktadır. Böylece meslek yaşamlarına donanımlı bir şekilde hazırlanmaktadırlar.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi olarak, gençlerimize doğru eğitim hizmeti vermenin haklı onuru içerisindeyiz. Gençlerimiz geleceğimizdir. Geleceğimiz için misyonu-vizyonu geniş, girişimci gençler yetiştirmenin mutluluğunu gururla hissediyoruz.

Öğrencilerimiz değerimizdir, kendilerine en kalbi duygularımla sağlıklı, başarılarla dolu mutlu bir yaşam diliyorum.

Prof. Dr. Remziye TERKAN

Rektör