Rektörün Mesajı

11

Sevgili Öğrencilerimiz,

Öncelikle, alanında uzman akademik ve idari kadromuz ile tüm hazırlıklarımızı tamamladığımız bu akademik yılda sizlerle buluşacak olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız.  Bu vesile ile eğitim yolculuğunda sizi ve en büyük destekçiniz olan ailenizi ve öğretmenlerinizi tebrik ediyor Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi ailesine hoş geldiniz diyorum.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi, gelecek için nitelikli insan kaynağı yetiştirmeyi prensip olarak belirlemiştir ve  bu prensip doğrultusunda öğlencilerimizin ve mezunlarımızın rekabetçi iş dünyasının gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip, vizyonu geniş, soran ve cevap arayan, yaratıcı fikirler üretebilen, yenilikçi tasarımlar yapabilen ve girişimci ruhlu, takım ile çalışabilen ve sorumluluk alabilen, kültürel farkındalığı yüksek, insani değerleri özümsemiş, topluma faydalı birer birey olmalarını amaçlamıştır.

Eğitim – Öğretimin yalnızca bilgi aktarımı olmadığı ve yetiştirilen bireylerin toplumun önemli birer parçası olduğu bilinciyle hareket eden üniversitemiz, gençlerimizi hem ulusal hem de küresel düzeydeki koşullara hazırlamaktadır. Bu kapsamda, etkin öğrenme stratejilerine sahip, yaratıcı, özgür, girişken, yeni teknolojileri dizayn edebilen ve programlayabilen gençler yetiştiriyoruz. Yerleşkemizde, tüm derslerimiz hem teorik hem de pratik olarak öğrencilerimize verilmektedir. Öğrencilerimize, üniversitemiz bünyesinde eğitimlerini tamamlamadan önce farklı iş alanlarında staj yapma olanağı sağlanmaktadır. Böylece meslek yaşamlarına donanımlı bir şekilde hazırlanmaktadırlar.

Üniversitemiz, öğrenci merkezli ve etkin uygulamalar ve dijitalleşme ile eğitim alanında fark yaratan konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Öğrencilerimize katılımcı ve dinamik bir tartışma ortamının yanı sıra, kurumsal araştırma projelerinde yer alma imkânı sağlıyoruz. Aynı zamanda, araştırma ekosisteminin yenilikçi ve girişimci karakterini geliştirerek bilgi üretimini ve uluslararası paydaşlarla işbirliklerini geliştirerek üniversitenin görünürlük ve tanınırlığını yükseltmeyi amaçlıyoruz.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi olarak, gençlerimize doğru eğitim hizmeti vermenin haklı onuru içerisindeyiz.

Gençlerimiz geleceğimizdir. Başta akademik ve idari personelimiz olmak üzere bütün mensuplarımıza, kıymetli öğrencilerimize ve değerli ailelerine en içten selam ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Meltem ONAY

Rektör