Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAK-SEN) arasında protokol anlaşması imzalandı.

27 Eylül 2021 Pazartesi saat 11:00’de imzalanan anlaşmada KKTC bireylerinin, toplum kamu çalışanlarının akademik gelişimi ve gerçekleştirilecek projeler üzerine konuşuldu. Protokol anlaşmasının imzalanması esnasında OKKÜ Genel sekreteri Dr. Cansu Meryem Birinci ile OKKÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanı Salih Tuncay ve HAK-SEN Genel Koordinatör ve Sekreteri  Bahar Ulaş hazır bulundu. İmzalanan sözleşmede OKKÜ ile HAK-SEN arasında gerçekleşecek olan karşılıklı faydalar, ülkemiz insanının ve toplumda eğitim bilincinin güçlü farkındalığını sağlayacak çalışmalar olacaktır, ifadesinde buluşan OKKÜ Rektörü Prof. Dr. Remziye Terkan ve HAK-SEN Başkanı Sayın Eren Büyükoğlu, amacımız toplumda eğitim değer yargılarını yükseltmek, üretkenliği sağlamak ve toplum insanını doğru bir bakış açısı ile her konuda yönlendirmek ve geliştirmektir görüşünde hem fikir oldular.

HAK-SEN Başkanı Eren Büyükoğlu “Üniversitelerin toplumda çok önemli bir yere sahip olduğunu ve toplum insanının üniversiteler aracılığıyla topluma sağlayacağı faydada çok büyük önem taşıdığını, belirterek tüm OKKÜ ailesine HAK-SEN adına teşekkür ettiğini” ifade ederken OKKÜ Rektörü Prof. Dr. Remziye Terkan “HAK-SEN ile eğitim protokolü imzalamaktan mutluyuz. Üniversitemiz toplumda her bir bireyin kendini geliştirmesi ve vereceği hizmeti en profesyonel anlamda vermesi yönünde çok duyarlıdır ve HAK-SEN gibi toplumda önemli bir yere sahip bir sendika ile gerçekleşen protokolde, topluma, toplum çalışanımıza verdiğimiz değer ortaya koyacağımız en önemli hizmetlerden biri olan eğitim hizmeti ile kendini gösterecektir.  Protokol anlaşmamız OKKÜ ve HAK-SEN için hayırlı ve uğurlu olsun dilerim” ifadeleri ile sözlerine son verdi.

Protokol anlaşması sonrasında HAK-SEN Başkanı Sayın Eren Büyükoğlu bu ikinci protokol anlaşması yılında sendikalarına yakın ilgi ve alakasından dolayı OKKÜ Rektörü Prof. Dr. Remziye TERKAN’a teşekkür plaketi sundu.