OKKÜ ile KTAMS arasında eğitim protokolü imzalandı

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile Kıbrıs Türk Amme  Memurları Sendikası (KTAMS) arasında eğitim protokolü imzalandı.

          16 Eylül 2020 Çarşamba gün saat 12:00’da KTAMS toplantı salonunda imzalanan anlaşmada Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesinin eğitim olanaklarından bahsedildi. Protokol imza töreni sırasında OKKÜ Genel sekreter yardımcısı Mustafa Tokay da hazır bulundu. İmzalanan sözleşmede OKKÜ ile KTAMS arasında toplum insanımıza eğitim olanaklarının sağlanması yanında birlikte topluma yönelik çalışmalar olması temel hedeflerimizdendir ifadesinde buluşan OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan ve KTAMS Başkanı Sayın Güven Bengihan, amaç, içinde bulunduğumuz pandemi şartlarında toplum insanımıza her türlü eğitsel katkı sunmak ve birlikte ileriye dönük eğitim yelpazesi sağlamaktır düşüncesinde birleştiler.

          KTAMS Başkanı Güven Bengihan, “üniversitelerimiz toplumsal değerimizdir. OKKÜ’ye eğitim konusunda bizlerle birlikte çalışmak istediği ve konuyla ilgili gösterdiği hasasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz. İmzalanan eğitim protokolü iki taraf için de hayırlı uğurlu olsun" diyerek böyle bir eğitim imkanı sağladıkları için çalışanlar adına OKKÜ heyetine teşekkür etti.

          OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan, “KTAMS ile eğitim protokolü imzalamaktan mutluluk duyduk. Tüm girişimlerimiz insanımıza, çalışanımıza ve geleceğimize yapılan bir eğitim yatırımı hareketidir. Bu konu, Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesinin temel hedeflerindendir. KTAMS tarafından çok sıcak ve samimi karşılandık bunun için de ayrıca teşekkür ederiz. Anlaşmamız hayırlı, uğurlu olsun.” İfadeleri ile sözlerine son verdi.