Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAK-SEN) arasında protokol anlaşması imzalandı.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile Eşit Hak ve Adalet  Sendikası (HAK-SEN) arasında protokol anlaşması imzalandı.

2 Eylül 2020 Çarşamba saat 11:00’de imzalanan anlaşmada KKTC bireylerinin, toplum kamu çalışanlarının akademik gelişimi ve gerçekleştirilecek projeler üzerine konuşuldu. İmzalanan sözleşmede OKKÜ ile HAK-SEN arasında gerçekleşecek olan karşılıklı faydalar, ülkemiz insanının ve toplumda eğitim yargısındaki bilincin farkındalığını sağlayacak çalışmalar olacaktır, ifadesinde buluşan OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan ve HAK-SEN Başkanı Sayın Eren Büyükoğlu, amacımız toplumda eğitim değer yargılarını yükseltmek, üretkenliği sağlamak ve toplum insanını doğru bir bakış açısı ile her konuda yönlendirmektir görüşünde hem fikir oldular.

HAK-SEN Başkanı Eren Büyükoğlu “Üniversitelerin toplumda çok önemli bir yere sahip olduğunu ve toplum insanının üniversiteler aracılığıyla topluma sağlayacağı faydada çok büyük önem taşıdığını, belirterek tüm OKKÜ ailesine HAK-SEN adına teşekkür ettiğini” ifade ederken OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan “HAK-SEN ile eğitim protokolü imzalamaktan mutluluk duyuyoruz. Üniversitemiz toplumda her bir bireyin kendini geliştirmesi yönünde çok duyarlıdır ve HAK-SEN gibi toplumda önemli bir yere sahip bir sendika ile gerçekleşen protokolde, topluma, toplum çalışanımıza verdiğimiz değer ortaya koyacağımız en önemli hizmetlerden bir olan eğitim hizmeti ile kendini gösterecektir.  Protokol anlaşmamız OKKÜ ve HAK-SEN için hayırlı ve uğurlu olsun dilerim” ifadeleri ile sözlerine son verdi.