OKKÜ ile TÜRK-SEN Federasyonu arasında eğitim protokolü imzalandı

 

OKKÜ ile TÜRK-SEN Federasyonu arasında eğitim protokolü imzalandı

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (TÜRK-SEN) arasında eğitim protokolü imzalandı.

12 Ekim 2020 Pazartesi gün saat 10:00’da OKKÜ Rektörlük ofisinde imzalanan anlaşmada sendika üyelerine ve yakınlarına sağlanacak eğitim faydasına değinildi. Protokol imza töreni sırasında OKKÜ Genel sekreter yardımcısı Mustafa Tokay ve öğretim görevlileri de bulundu. İmzalanan protokolde OKKÜ ile TÜRK-SEN Federasyonu arasında toplum insanımıza eğitim faydasının sağlanmasına yönelik çalışmalar olması temel hedeflerimizdendir ifadesinde buluşan OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan ve TÜRK-SEN Genel Sekreteri Sayın Tamay Soysan, amaç, içinden geçtiğimiz bu zor süreçte insanımıza eğitim alanında katkı sunmak, verdikleri hizmet üzerinden gelişimlerine katkı koymak ve geleceğe yönelik daha bilinçli olmalarını sağlayarak vizyonlarını genişletmektir düşüncesinde birleştiler.

TÜRK-SEN Genel Sekreteri Tamay Soysan, “eğitim - öğretim bizler için gerçekten çok önemli bir yere sahiptir ve OKKÜ de bu konuda hassas ve duyarlı davranarak, üyelerimize ve üyelerin yakınlarına yönelik böyle bir yaklaşım göstermiştir. Çalışanlarımızın motivasyonu, geleceğe yönelik üretkenliklerini artırması bizleri mutlu eder. Gerçekleştirilen eğitim protokolü iki taraf için de hayırlı uğurlu olsun" diyerek böyle bir eğitim olanağı yarattıkları için çalışanlar adına Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesine teşekkür etti.

OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan, “TÜRK-SEN FEDERASYONU ile eğitim protokolü imzalamış olmaktan mutluyuz. Toplum olarak, küresel olarak geçiriyor olduğumuz bu zor dönemi en kaliteli ve en verimli şekilde doldurmanın yolu aldığımız tedbirler ve eğitim ile olduğu inancındayız. Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi olarak insanımıza, toplumumuza karşı sorumlu ve süreci en verimli geçirmeleri konusunda duyarlıyız. İnsanımıza bu süreç içinde vereceğimiz eğitim faydası ile yaşam kalitesi ve kaliteli üretim yönetimi gerçekleştirebilmelerini sağlayacağız. TÜRK-SEN Federasyonuna bizlerle atmış oldukları bu adım için çok eşekkür ederiz. Anlaşmamız hayırlı, uğurlu olsun.”dileğinde bulunarak sözlerine son verdi.