Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) arasında eğitim protokolü imzalandı.

OKKÜ ile KAMUSEN arasında eğitim protokolü imzalandı

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) arasında eğitim protokolü imzalandı.

16 Eylül 2020 Çarşamba gün saat 10.30’da KAMUSEN toplantı salonunda imzalanan anlaşmada sendika üyelerine sağlanacak eğitim faydasına değinildi. Protokol imza töreni sırasında OKKÜ Genel sekreter yardımcısı Mustafa Tokay ve KAMUSEN Çevre sekreteri Seher Güneş ile Toplumsal Cinsiyet Sekreteri Ayşe Özdemirağ hazır bulundu. İmzalanan sözleşmede OKKÜ ile KAMUSEN arasında toplum insanımıza eğitim faydasının sağlanmasına yönelik çalışmalar olması temel hedeflerimizdendir ifadesinde buluşan OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan ve KAMUSEN Başkanı Sayın Metin Atan, amaç, içinde bulunduğumuz pandemi şartlarında insanımıza eğitimsel katkı sunmak ve ileriye yönelik vizyon açısı sağlamaktır düşüncesinde birleştiler.

KAMU-SEN Başkanı Metin Atan, “üniversitelerimize ve yüksek öğretime değer veriyoruz ve OKKÜ’ye bu konuda gösterdiği hassas yaklaşımdan dolayı teşekkür ediyoruz. Gerçekleştirilen eğitim protokolü iki taraf için de hayırlı uğurlu olsun" diyerek böyle bir eğitim olanağı yarattıkları için çalışanlar adına OKKÜ heyetine teşekkür etti.

OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan, “KAMUSEN ile eğitim protokolü imzalamak bizleri mutlu etti. Tüm atılımlarımız toplum insanımız ve insanımızın geleceği içindir. Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi olarak bu konuda hassas ve duyarlıyız. KAMUSEN tarafından gördüğümüz sıcak karşılama için de ayrıca teşekkür ederiz. Anlaşmamız hayırlı, uğurlu olsun.” temennisinde bulunarak sözlerine son verdi.