Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile Kıbrıs Türk Devlet Çalışanları Sendikası (ÇAĞ-SEN) arasında eğitim protokolü imzalandı.

OKKÜ ile ÇAĞ-SEN arasında Eğitim Protokolü imzalandı.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile Kıbrıs Türk Devlet Çalışanları Sendikası (ÇAĞ-SEN) arasında eğitim protokolü imzalandı.

9 Eylül 2020 Çarşamba OKKÜ Rektörlük Merkezi'nde, saat 11.30’da imzalanan anlaşmada çalışanların akademik alanda gelişimi, bilimsel farkındalığı ve gerçekleştirmeyi planladıkları projeler üzerine değerlendirmeler yapıldı. İmzalanan sözleşmede OKKÜ ile ÇAĞ-SEN arasında bilinçlenmesi ve farkındalığın sağlanması adına çalışmalar olması temel hedeflerimizdendir ifadesinde ortak düşünceye sahip olan OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan ve ÇAĞ-SEN Başkanı Sayın Mehmet Davulcu, amacımız toplumda eğitim standartlarını yükseltmek, verimliliği ve üretkenliği artırmak, toplumda insanı fayda paydaşı görüşünde biraraya getirmektir, düşüncesinde birleştiler.

ÇAĞ-SEN Başkanı Mehmet Davulcu, “Eğitim bizim için çok önemli bir yere sahiptir. Üniversitelerin de bu konuda üzerlerine önemli sorumluluklar düşmektedir. Böyle bir eğitim anlaşması ile çalışanlarımız topluma karşı daha duyarlı, hassas ve bilinçli bir yaklaşım gösterecektir. Topluma sağlanacak katkılarına katkı eklenecektir" diyerek böyle bir eğitim olanağı yarattıkları için çalışanlar adına OKKÜ ailesine teşekkür etti.

OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan, “ÇAĞ-SEN ile eğitim protokolü imzalamaktan büyük mutluluk duyduk. Üniversitemiz toplumdaki her bir bireyimizin kendini geliştirmesi, farkındalığını artırması yönünde çok duyarlıdır. Geleceğe yönelik güçlü adımlar ancak insanımızın vizyonunu genişletmesi ile mümkün olur. Üniversitemiz daha aydınlık yarınlara zemin hazırlıyor, her şey insanımız ve toplumumuz içindir. Buna ek olarak, ÇAĞ-SEN de, var olan diğer tüm sendikalar gibi toplumda önemli bir yere sahiptir. OKKÜ ve ÇAĞ-SEN arasında gerçekleştirdiğimiz protokol ile insana, topluma ve toplum çalışanımıza verdiğimiz değeri ortaya koyduk. OKKÜ olarak sağlayacağımız eğitim hizmeti de bunun bir göstergesi olacaktır. İşbirliği protokolümüzün OKKÜ ve ÇAĞ-SEN için hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” ifadeleri ile sözlerine son verdi.