Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği (KTOÖD) arasında protokol anlaşması imzalandı.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği (KTOÖD) arasında protokol anlaşması imzalandı.

24 Ağustos 2020 Pazartesi saat 11:00’de imzalanan anlaşmada gençlerin, genç beyinlerin biraraya gelmesi ve yapılacak beyin fırtınalarına dair projelerden konuşuldu. İmzalanan sözleşmede OKKÜ ile KTOÖD arasında gerçekleşecek olan karşılıklı faydalar, ülkemiz gençlerimizin ve toplum bilincinin farkındalığını sağlayacak çalışmalar olacaktır, ifadesinde buluşan OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan ve KTOÖD Başkanı Sayın Günay Kibrit, tek amacımız toplum bilincini yükseltmek, farkındalığı sağlamak ve yetişen gençlerin doğru bir bakış açısına sahip olarak gelişimlerini gerçekleştirmeleridir görüşünde fikir birliğine vardılar. KTOÖD Başkanı Günay Kibrit “ Üniversitelerin toplumu dönüştürme ve toplum mühendisliğinde çok büyük önem taşıdığını, engelli farkındalığı ile bilincinin ancak eğitim yolu ile oluşabileceğini bu nedenle ülkemizdeki tüm üniversitelerle dernek olarak çok sıkı ilişkiler içerisinde olduklarını, bu gün imzalanan protokolle de engellilere eğitimde fırsat eşitliği sağlanması yönünde ve engelli farkındalığı çalışmaları adına atılan çok önemli bir adım olduğunu belirterek, tüm OKKÜ ailesine engelliler adına teşekkür ettiğini” belirtirken OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan “KTOÖD ile böyle bir sözleşme imzalamaktan mutluluk duyuyoruz. Üniversitemiz engel tanımamakla beraber KTOÖD ile gerçekleşen protokolde, toplumumuzun her bir bireyine verdiğimiz değer ve önem tartışılmazdır. Protokol anlaşmamızın her iki taraf için de hayırlı, uğurlu olmasını dilerim” ifadeleri ile sözlerine son verdi.