Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi 2023- 2024 Güz Dönemi Mezuniyet Törenini Coşku ile Kutladı

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yıl Güz Dönemi mezuniyet töreni kapsamında gerçekleştirilen, Lisans diplomalarını ve Yüksek Onur ile Onur belgelerini almaya hak kazanan mezunlarına Lefkoşa yerleşkesinde 29 Şubat Perşembe günü diploma töreni düzenledi.

Törene Meclis Başkanı Sayın Zorlu Töre, YÖDAK üyesi Sayın Prof.Dr.Remziye Terkan, Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Ertan Birinci ve eşi Meliz Birinci ile Sayın Mütevelli Heyeti Üyeleri, Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Genel Sekreteri Sayın Dr. Cansu Meryem Birinci, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Başkanı Dr. Günay Kibrit, Akademisyenler ve idari kadro çalışanları ile mezun öğrenciler ve saygıdeğer ailelerinin katılımları ile gerçekleşti.

Tören saat 16:00’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Merhum Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, Toplum Lideri Dr. Fazıl Küçük olmak üzere tüm aziz şehitler ile 6 Şubat felaketinde kaybettiğimiz şampiyon meleklerimiz için Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Mezuniyet Töreninde Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sayın Zorlu Töre, Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meltem Onay, Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Ertan Birinci, YÖDAK Üyesi Sayın Prof. Dr. Remziye Terkan, ve konuşma yaptı.

Törende Yüksek Onur ve Onur belgeleri ile diplomalarını alan öğrenciler coşkulu alkışlar ve müzik eşliğinde keplerini atarak tebrik edildiler.