Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi 2022- 2023 Bahar Dönemi ilk mezunlarını verdi.

Törene Engelliler Konusunda Türkiye’de engellerin aşılmasını sağlayan Milletvekili Serkan BAYRAM’da katıldı.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi, 4 yıllık eğitimlerini tamamlayıp Lisans diplomalarını almaya hak kazanan ilk mezunlarına Lefkoşa yerleşkesinde 23 Haziran Cuma günü diploma töreni düzenledi.

Törene Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Meclis Başkanı Zorlu Töre, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı, Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Eski Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğrenim Uzmanları, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Başkanı Dr. Günay Kibrit, çok sayıda üniversitenin rektörü ve üst düzey protokol ile öğrenci ve ailelerinin katılımları ile gerçekleşti.

Törene ayrıca Türkiye’de TBMM’de Engellilerin önündeki engellerin kaldırılması konusunda büyük başarılara imza atan Ak Parti İstanbul Milletvekili Av. Serkan Bayram da katıldı. Tören saat 18:30’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Merhum Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, Toplum Lideri Dr. Fazıl Küçük ve aziz şehitler ile 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde vefat edenler için Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Mezuniyet Töreninde Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sayın Zorlu Töre, YÖDAK Başkanı Sayın prof. Dr. Turgay Avcı, Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Ertan Birinci ve Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remziye Terkan konuşma yaptı.

Törende Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Serkan Bayram Fahri doktora diplomasını üniversite rektörü Prof. Dr. Remziye Terkan’dan ve Mütevelli heyeti Başkanı Ertan Birinci’den aldı.

Mezuniyet Töreninde okula veda eden öğrenciler şarkılar söyleyerek törene katılan misafirlere unutulmaz anlar yaşattı.

Tenor Aykut Yılmaz ve Kolaratür mezo soprano Simay Yılmaz mezuniyet töreninde eşsiz bir konser vererek eşsiz dakikalar yaşattı. Sanatçılara Zebakon Ergaşeva da piyanoda eşlik etti.

Törende yüksek onur ve onur belgeleri ile diplomalarını alan öğrenciler coşkulu alkışlar ve müzik eşliğinde keplerini atarak tebrik edildiler.