OKKÜ ile KTAMS arasında eğitim protokolü imzalandı

          Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile Kıbrıs Türk Amme  Memurları Sendikası (KTAMS) arasında eğitim protokolü imzalandı.

          5 Nisan 2023 Çarşamba gün saat 11:00’de Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Rektörlük ofisinde imzalanan anlaşmada Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesinin eğitim olanaklarından bahsedildi. Protokol imza töreni sırasında OKKÜ Genel sekreteri Dr. Meryem Birinci de hazır bulundu. İmzalanan protokolde OKKÜ ile KTAMS arasında toplum insanımıza eğitim olanaklarının sağlanması yanında birlikte topluma yönelik çalışmalar olması temel hedeflerimizdendir ifadesinde buluşan OKKÜ Rektörü Prof. Dr. Remziye Terkan ve KTAMS Başkanı Sayın Güven Bengihan, amaç, içinde bulunduğumuz zor şartlarda toplum insanımıza her türlü eğitime yönelik katkı sunmak ve birlikte ileriye dönük eğitim yelpazesi sağlamaktır düşüncesinde birleştiler.

          KTAMS Başkanı Güven Bengihan, “üniversitelerimiz toplumsal değerimizdir. OKKÜ’ye eğitim konusunda bizlerle birlikte çalışmak istediği ve konuyla ilgili gösterdiği hasasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz. İmzalanan eğitim protokolü iki taraf için de hayırlı uğurlu olsun" diyerek böyle bir eğitim imkanı sağladıkları için çalışanlar adına OKKÜ heyetine teşekkür etti.

          OKKÜ Rektörü Prof. Dr. Remziye Terkan, “KTAMS ile eğitim protokolümüzü yenilemekten büyük mutluluk duyduk. Tüm girişimlerimiz insanımıza, çalışanımıza ve geleceğimize yapılan bir eğitim yatırımı hareketidir. Bu konu, Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesinin temel hedeflerindendir. KTAMS tarafından hissettiğimiz her zaman olduğu gibi sıcak ve samimi yaklaşım için de ayrıca teşekkür ederiz. Anlaşmamız hayırlı, uğurlu olsun.” İfadeleri ile sözlerine son verdi.