YÖDAK Başkan ve Üyelerinin Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesine ziyareti gerçekleşti.

03 Şubat 2023 Cuma gün saat 11.00’de Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi’ne (OKKÜ) Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK)  tarafından denetim amaçlı ziyaret gerçekleşti. Rektörlük ofisinde gerçekleşen ilk görüşmede Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remziye TERKAN, Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Genel Sekreteri sayın Dr. Meryem BİRİNCİ, Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi yetkilileri Sayın Dr. Tekin BİRİNCİ ve Sayın Hilmi BİRİNCİ bulundu.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi’nin çalışmaları ve vizyonu üzerine yapılan konuşmada çok güzel düşünceler ve değerlendirmeler ortaya konuldu. Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remziye TERKAN denetim öncesi ilk sözü alarak, YÖDAK Başkan ve Üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyetini ifade ederek “Üniversitemiz üzerine düşen tüm çalışma gerekliliklerini hassasiyet ile yerine getirmektedir. Hedefimiz evrensel bir eğitim katksı ile bilim yolunda başarı ile yol almaktır” dedi.

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı, “Her geçen gün ülkedeki üniversite sayısı artıyor ve üniversite sayısının artışı da rekabeti artıracaktır. Dolayısı ile daha kaliteli bir eğitim için bu çok önemli bir noktadır” ifadelerini kullandı. Üniversite ve YÖDAK Üyelerinin karşılıklı olarak gerçekleştirdiği sıcak sohbette Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi yetkilisi Sayın Dr. Tekin BİRİNCİ, “Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitemiz adına ortaya konacak, geleceğe ve topluma fayda sağlayacak atılımlar için gereğini yapıyoruz.” dedi. Ardından YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı ve beraberinde katılım gösteren Prof. Dr. Okan ŞAFAKLI, Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, Prof. Dr. Hülya HARUTOĞLU ve Prof. Dr.  Ali ÜNYAYAR Yazılım Mühendisliği Programı için Programlama ve Yazılım Geliştirme Laboratuvarı denetimini detaylı bir şekilde gerçekleştirdi. Detaylı yapılan denetim sonunda YÖDAK Başkanı ve Üyeleri, Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi yetkilisi Sayın Dr. Tekin BİRİNCİ’nin ofisine geçerek heyetle ileriye yönelik çalışmalar üzerine tekradan olumlu, yapıcı bir görüşme gerçekleştirildi.