Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Eğitim Koordinatörü öğretim görevlisi Zeynep Nezaket Köksal, Güneş Tv’de yayınlanan Parantez programına konuk oldu.

Sayın Ertaç Hazer’in yürüttüğü programda Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi’nin akademik yapısı, düşünsel yapısı, bölümleri ve okulun hedefleri hakkında konuşuldu. Öğrenciye yaklaşım ve öğrenci memnuniyeti gibi konulara değinen Zeynep Köksal “ Okulumuz halkın üniversitesi olarak bilinir.” diyerek üniversitenin Kıbrıs halkına yararlı bireyler yetiştirmeye yönelik adımlar attığını vurguladı.

Bir bilişimci ve eğitimci olarak günümüzün hızla gelişen dinamik teknolojisinin bireyin günlük yaşamını nasıl etkileyebildiğinin üzerinde duran Köksal, bu gelişmelerin eğitime de yansıdığını, teknolojinin eğitimde çekirdek bir rol oynadığını vurguladı.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi’nin  yeni çağın gerekliliklerine uymaya özen gösterdiğinin altını çizen Köksal, öğrencilerin öğrenimleri süresince alanlarına yönelik deneyim kazanmalarının yanı sıra, çok yönlü bireyler olarak gelişmelerinin de önemini belirtti.