Nouvelles/Les Annonce

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Les FacultésLaissez votre choix être le succès!

iletisim

La Faculté de la Communication

turizm

LA Faculté du Tourisme

egitim

La Faculté de la Education

siyasal bilgiler

La Faculté de la Sciense Politique

Faculté d'ingénieurs

Faculté d'ingénieurs

 

Les Colleges de la ProfessionDiplôme d'associé de 2 ans

sosyal bilimler

La College de la Science Sociales

tarim teknik

La college de la Science Agricultures et Techniques

saglik

La college de la Science Santé

La curiositéNous avons préparé des questions fréquemment posées pour vous

Öğrenci Akademik Danışmanlığı: Her öğrencinin, kayıtlı bulunduğu bölüm başkanlığınca görevlendirilen bir akademik danışmanı vardır. Öğrenci danışmanlığı, ders programı, akademik, idari ve sosyal konularda öğrenciye rehberlik yapmak üzere akademik personel tarafından yürütülür. Her dönem başında, öğrencinin o dönemde izleyeceği dersler akademik danışmanın önerisi ile belirlenir. Gerekli hallerde bölüm başkanın onayı ve ilgili yönetim kurulunun kararı istenir. Akademik danışmanlar arasındaki eşgüdüm, Akademik İşlerden sorumlu Rektör Yardımcılığı tarafından sağlanır. Akademik danışmanlık yapacak öğretim elemanlarının sorumluluk ve görevleri 'Öğrenci Akademik Danışmanlık Yönergesi' ile oluşturulur.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversite hayatının en önemli unsurlarından biri öğrencilerin kendi başlarına geliştirmeleri gereken bir sosyal hayattır.

Sadece akademik odaklı bir bakış açısı, üniversitenin en önemli kazanımlarından biri olan, farklı çevrelerden ve farklı kültürlerden gelen insanlarla iletişime geçme ve sosyalleşme fırsatını değerlendirmenin önündeki engeldir. Bu gerçeğin bilincinde olan üniversitemiz, öğrencilerinin farklı ilgi alanlarını destekleyerek kişisel ve kültürel gelişimlerine yönelik sosyal aktiviteleri desteklemektedir

Öğrenci, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na yazılı başvuru ile ve Üniversite idaresince öngörülen işlemleri tamamlamak sureti ile kaydını sildirebilir.

Bir dönem içerisinde herhangi bir geçerli özrü olmadan bir ders veya çalışmanın %25 veya fazlasına katılmayan öğrenci o dersten başarısız sayılır ve “F” notu alır.

Uluslararası Öğrencilerimize Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi'nde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’n de hayatlarını kolaylaştırmayı, sevdirmeyi ve ülkemizde öğrenim görmeyi özendirici faaliyetler düzenlemeyi görev edinmiştir.

Bu kapsamda; uluslararası öğrencilerin diğer tüm öğrencilerle kaynaşmalarını sağlayarak, üniversite ortamını onlar için çekici kılmak amaçlanmaktadır.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesinde eğitim-öğretim ücretlidir. Değişik programlara devam edebilmek için ödenecek yıllık ücret ve çeşitli maksatlarla alınacak diğer ücretler (harçlar), her yılın Mütevelli Heyet Başkanlığınca tespit edilip Rektörlükçe ilan edilir.

Öğrenci, üniversite ücret ve harçlarını her dönem, belirlenen kayıt süresi içerisinde ödemek zorundadır.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Yeşil Kampus, “Kampusteki Enerji ve Su Kaynaklarının İsrafının Önlenmesi” amacıyla yürütülen bir toplumsal sorumluluk çalışmasıdır.

  • Kampüs dâhilindeki enerji üretimi (jeneratörler), iletimi ve tüketimindeki verimliğin artırılması,
  • Bilinçsiz kullanım ve israfın önlenmesi,
  • Enerji maliyetlerinin sürdürülebilir kılınması amacıyla kampusun karbondioksit salınımının azaltılması,
  • Arazi kullanımı ve yağmur suyu yönetim planı ile doğal kaynakların korunmasının sağlanması,
  • Atık yönetim planı ile çevre kirliliğinin önlenmesi, toplumun enerji ve çevre konularında bilinçlendirilmesi,
  • İklim değişikliği ile mücadele edilmesi üniversitemizin Yeşil Kampüs politikası için belirlemiş olduğu hedeflerdir.

Bu amaçlar doğrultusunda On Beş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Kampüsü “Yeşil Kampus Stratejsi” ile hedeflerini ve hedeflere yönelik eylemlerini ortaya koymaktadır.

Kuzey Kıbrıs'a uçak veya deniz yolu olarak ulaşabilirsiniz. Tüm detaylı bilgileri buradan bulabilirsiniz..

Haftaiçi hergün kendi filomuz ile öğrencilerimize Pazar gün hariç ücretsiz servis hizmeti bulunmaktadır. Ülkemize yeni gelecek öğrencilerimizin web sitemizde yer alan öğrenci transfer dormunu doldurup başvuruda bulunmaladır durumunda güz ve bahar döneminin ilk ayında Ercan Havalimanı servis hizmeti de verilmektedir.

Lefkoşa civarında servisler aşağıda yazan güzergah doğrultusunda öğrencilerimizi okulu ile evleri arasında rahat, konforlu ve en güzel şekilde en iyi hizmeti veriyoruz.

Güzergahları görmek için buraya tıklayınız.

Öğrencilerimize en iyi hizmeti verebilmek adına onları düşünerek çeşitli yurtlar ile anlaşıp onlara kendi istekleri doğrultusunda istedikleri bütçeye uygun yurt olanakları sunuyoruz. Anlaşmalı olduğumuz yurtlar hem okulumuza yakın hem de ulaşım açısından servis güzergahımızda bulunmaktadır.

Tüm anlaşmalı yurtlar ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

KKTC vatandaşı öğrenciler lise mezuniyetini başarıyla vermek suretiyle Fakültemize kayıt yaptırabilirler. Ayrıca her yıl yapılacak bursluluk sınavlarına da katılabilirler. Türkiye vatandaşı öğrenciler Fakültemize Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin  (ÖSYM) yaptığı Yükseköğretim Kurumları Sınav (YKS) sonucuna göre EA puan türünden kabul edilirler. Bursluluk oranları/puan baremi YÖK tarafından belirlenir. Yabancı uyruklu öğrenciler, programa üniversiteye yaptıkları direkt başvuruların değerlendirilmesi sonucunda kabul edilir.

Mezunlarımız, dört yıl boyunca aldıkları eğitim sonucunda elde ettikleri birikimleri sayesinde ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda istihdam edilmeleri hedeflenmiştir. Bölümden mezun olan öğrenciler kamu ve özel kuruluşlarda yer alan bütün sanayi ve ticari şirketler, bankalar başta olmak üzere tüm ekonomi ve finans piyasalarında, uzman yardımcısı, uzman, yönetici, yönetici yardımcısı, müfettiş, mali müşavir, pazarlama ve satış gibi gibi faaliyet alanlarında çalışabilmektedirler.

sss

Explorez le nord de ChyprePourquoi étudier à Chypre?

kibris rehberi

La guide de Chipre Nord

gezilecek yerler2

Les Pcase Qu’on doit voir

otobus

Le Service de la transport Université

CommunicationN'hésitez pas à nous contacter

contact

ONBEŞ KASIM KIBRIS UNIVERSITY
Dr. Fazıl Küçük Bulvarı, Meral Birinci Sokak No:1 Taşkınköy, Nicosia/ TRNC
Whatsapp: +90 (548) 861 15 10
Mobile: +90 (533) 820 16 98
Mobile: +90 (533) 820 16 81
Email: Cette adresse e-mail est protégée contre les robots spammeurs. Vous devez activer le JavaScript pour la visualiser.

google play apple store
Voir sur la carte

Formulaire de contact

DEMANDE EN LIGNE