OKKÜ ile LEFKOŞA SARAY ÖNÜ LIONS KULÜBÜ işbirliği ile düzenlenen “Muhasebe ve Vergi Uygulamaları” konulu eğitim semineri gerçekleşti.

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile LEFKOŞA SARAY ÖNÜ LIONS KULÜBÜ işbirliği ile düzenlenen “Muhasebe ve Vergi Uygulamaları” konulu eğitim semineri gerçekleşti.

29-30 Kasım 2022 Salı ve Çarşamba olmak üzere Meral Tekin Birinci Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve iki gün süren seminere 70 kişi katılım sağladı. Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nazime Tuncay’ ın anlatımı ile ilk gün “Genel Muhasebe Uygulamaları” ve ikinci gün “Mali ve Vergi Uygulamaları” adı altında gerçekleşen eğitim çok verimli geçti.

Katılımcılar iki günlük eğitim seminerinden fayda sağladıkları geri dönüşünü yaparken aynı zamanda etkin geçen seminerden memnuniyetlerini dile getirdiler. Eğitim Semineri sonrası Lefkoşa Saray Önü Lions Kulübü Başkanı Sayın Hatice Gazi “Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz seminer çok faydalı oldu, çok memnun olduk. Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Ertan Birinci’ye, Eğitim Semineri düşüncemizi ifade ettiğimizde destek vereceğini belirterek “Üniversitemiz her zaman sizlere açıktır ve topluma, insanımıza katkı sağlamak bizlerin görevidir” ifadesinde bulunmuştu.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Remziye Terkan ile görüşmemiz akabinde Eğitim Koordinatörü Öğretim Görevlisi Sayın Zeynep Nezaket Köksal’ın da katkısı ile birlikte organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Bu bir ilkti. Donanımlı kadrosu ile bundan sonra eğitimlerin devamını yine Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Eğitim sonrasında elde edilen gelirle Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesine kemoterapi alan hastaların tedavisinde kullanılmak üzere cihaz alınacaktır.” diyerek düşüncelerini ifade etti ve Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Ertan Birinci’ye plaket taktim etti.

Plaket taktimi sırasında Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Ertan Birinci “Topluma, toplum insanımıza fayda sağlayacak her türlü girişimin yanındayız. Üniversitemiz halkımızın üniversitesidir. Toplumumuzun eğitim yanında sağlık alanında da alacağı hizmete bir nebze desteğimiz olması bizleri mutlu eder” diyerek sözlerine son verdi. Ardından Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remziye Terkan’a çiçek ve Plaket taktim eden Saray Önü Lions Kulübü Başkanı Sayın Hatice Gazi sözü Terkan’a bıraktı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Remziye Terkan “İki gün boyunca süren Eğitim Seminerimiz çok verimli oldu. Başta Lefkoşa Saray Önü Kulubü Başkanı Sayın Hatice Gazi olmak üzere tüm üyelere eğitime gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ederim” dedi ve sözlerine şöyle devam etti “Seminerimiz sadece eğitim sağlamakla kalmadı, Sağlık alanı ile ilgili de bir fayda sağlamış oldu. Bundan dolayı da mutlu ve gururluyuz” dedi. Saray Önü Lions Kulübü Başkanı Sayın Hatice Gazi, Terkan’ın konuşmasının ardından Üniversitenin Eğitim Koordinatörü Öğretim Görevlisi Sayın Zeynep Nezaket Köksal’a çiçek ve plaket taktimi ederek, organizasyon hazırlık süreci içerisinde göstermiş olduğu ilgi ve çalışmadan ötürü teşekkür etti.